pleksi makina kapakları

Neden Pleksiglass ?

Pleksiglass bugün tüm sektörlerde karşımıza çıkan bir üründür.  Şeffaf pleksi, Renkli pleksi ve Aynalı Pleksi olarak çeşitleri bulunan pleksiglass yapıların bu gün hayatımızda derin yerlere sahip olmasının  bir çok nedeni var insanlarda estetiğe günden güne daha fazla önem vermeye başlıyor binaların dekorasyonu, yollarda ki ışıklandırma sistemlerinin süsleri ve bunlar gibi bir çok alanda eskiye göre daha fazla dekoratif bir bakış açısıyla yaklaşım gerçekleşiyor.  Bu durumda kolay işlenebilen ve dayanıklı bir ürün olan Pleksi ‘nin çok tercih edilmesi oldukça normal olmaktadır.

Pleksiglas ile aklınıza gelen bir çok ürün yapılabilir ve bir çok üründe zaten kullanılıyordur. Sağlam bir yapısı vardır. Dekorasyon, otomotiv, aydınlatma sistemleri, soğutma ve ısıtma sistemleri gibi bir çok alanda kullanılır.  tablaları, sehpalar, ışık saçan masa üstü hediyeleri gibi ürünlerde görebilirsiniz.  Cam gibi görüntüsü vardır ama camdan daha hafif  ve dayanıklıdır bu yüzden dekoratif ürün olarak kullankmıaktadır.  Gözü yormayan ışıksı bir yapısı vardır bu yüzden salonlarda çok tercih edilir.

 

           Kül tablaları, sehpalar, ışık saçan masa üstü hediyeleri ve kalemlik gibi eşyalarda da pleksiglas ana malzemesi kullanılmakta. Son zamanlarda ise romantik hediye kuşaklarında üstlerine çiftlerin isimlerinin yazıldığı küçük ve etkili hediyelik eşyalarda da bu tür ürünleri görmekteyiz. Sağlam bir yapıya sahip olduğundan dolayı bazı yerlerde raf ve kitaplık olarak da değerlendirilmekte. Camdan daha hafif ama daha dayanıklı olduğu için üstlerinde kolayca birçok nesneyi ve materyali taşıyabilmektedir. Tamamen orijinal ve şahsına münhasır aydınlatma gereçlerinde de beyaz ışık saçan pleksiglas bu alanda da tercih sebebi olarak kayda geçmekte. Ev içi dekorasyonlarında olduğu gibi ofis süslemelerinde de ışık demeti olarak karşımıza çıkmakta.

           Endüstriyel sektörlerde de kullanılan pleksiglas makine koruyucu ve merdiven korkuluğu olarak da kullanım alanlarına sahiptir. Hassas denge gerektiren kimya laboratuvarlarında sıvı aktarma ünitesi olarak da pleksiglas ürünlerinden faydalanılmaktadır.

Endüstriyel sektörlerde pleksi makina kapakları kullanılmaktadır.  Hassas denge gereken kimyasal ürünlerin aktarımında da pleksi ürünler kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir